Zasady zaliczenia

 

 

  1. Zaliczenie kursu odbywa się na podstawie pisemnego egzaminu końcowego (waga 70%) i punktów możliwych do zdobycia za prace domowe (waga 30%)
  2. Ocena końcowa z przedmiotu wyznaczana jest na podstawie następującego algorytmu: wynik = 0,7 * (procentowy wynik z egzaminu) + 0,3 * (procentowy wynik z prac domowych) i przyznawana według następującej skali:

    wynik (%)

    ocena

    <0,50)

    2

    <50,60)

    3

    <60,70)

    3,5

    <70,80)

    4

    <80,90)

    4,5

    <90,100)

    5

    100

    5!

  3. Egzamin ma charakter 'open book’ i będzie składał się z poleceń wymagających przygotowania, estymacji i interpretacji wyników odpowiednich modeli ekonometrycznych oraz policzenia i interpretacji wyników odpowiednich testów statystycznych.
  4. Wszystkich studentów obowiązuje wspólny termin egzaminu i egzaminu poprawkowego. Nie przewiduje się innych terminów egzaminów i innych sposobów zaliczenia (taka ewentualność możliwa jest tylko decyzją Dziekana).
  5. Nieobecność na egzaminie w dowolnym terminie oznacza jego niezaliczenie (NK).
  6. Obowiązuje zasada '0 tolerancji dla ściągania', dotycząca zarówno egzaminu jak i prac domowych.

  7. W przypadku egzaminu przeprowadzonego zdalnie studenci zobowiązani są do nagrywania ekranu, a następnie do udostępnienia tego nagrania prowadzącemu przedmiot, w terminie do pół godziny po zakończeniu egzaminu. Udostępnienie tego nagrania jest warunkiem koniecznym zaliczenia przedmiotu. 
  8. Studenci zobowiązani są do przeslania rozwiązań egzaminu w formacie .do na adres mailowy prowadzącego. Sprawdzane będą jedynie rozwiązania przesłane przed końcem egzaminu. 
  9. Punkty możliwe do zdobycia w ramach prac domowych przyznawane są za zadania do przygotowania samodzielnie lub w grupach (zależnie od polecenia). Zadania te są sprawdzane, a typowe błędy omawiane na zajęciach.
  10. Obecności nie są warunkiem zaliczenia przedmiotu.

  11. Istnieje możliwość zdobycia punktów 'bonusowych', które dodają się do punktów uzyskanych z egzaminu:
    • Punkty bonusowe przyznawane są za zgłoszenia błędów w materiałach do Mikroekonometrii dostępnych na stronie czaj.org;
    • Liczą się tylko zgłoszenia emailem i tylko pierwsze zgłoszenie danego błędu;
    • Zgłoszenia przyjmowane są do momentu rozpoczęcia pierwszego terminu egzaminu;
    • Za 'błąd' uznawane są tylko 'rozsądne' zgłoszenia;
    • Punkty bonusowe przyznaje się o ile wynik z egzaminu przekroczył 50% i w liczbie nie większej niż zapewniającej 100% wyniku z egzaminu.